*Klub českých turistů, Synthesia Pardubice*

Barvy podzimu v údolí Doubravy

Pardubice 12. října 2024

Pěší aktivita kolem řeky

Odjezd --- Vlakem v 7:54 z nádraží v Pardubicích a příjezdem do Bílku v 9:25. Vyplatí se koupit jízdenku Iredo do Ždírce nad Doubravou za 70 Kč a ze Ždírce do Bílku za 25 Kč. Případně jednodenní jízdenku IREDO pro 5 lidí za 490 Kč.

Po vystoupení z vlaku půjdeme po červené značce údolím řeky Doubravy kolem Mišovy jámy a vodopádu Koryto k rozcestníku Pod Sokolohrady. Zde vystoupíme po zelené značce na vyhlídku Sokolohrady a vrátíme se zpět. Pokračovat dále je možné buď po červené údolím Doubravy nebo po zelené a modré přes vyhlídku Čertův stolek a sestoupit rovněž do údolí Doubravy. Pokračujeme dále po červené přes rozcestí Točitý Vír a Pod Novým mlýnem ke skalám Domino a Koukalky. Odtud dojdeme na nádraží do Chotěboře. Celkem ujdeme asi 11 km s celkovým převýšením cca 300 metrů.

Vlak zpět --- Do Pardubic odjíždí v 14:31 a dále ve dvouhodinovém taktu. Je vhodné zakoupit jízdenku ČD do Ždírce za 34 Kč a odtamtud jet na jízdenku Iredo.

Krásné zážitky na výletě přeje Zdeněk Pražák, zprazak@seznam.cz, tel 776065721. Děkujeme sponzorům, za jejichž finanční podpory se akce KČT Synthesia Pardubice uskutečňují.

Výlet je zařazen do kalendáře akcí KČT Synthesia Pardubice plánovaného období a oblasti KČT Pardubický kraj. Členové a nečlenové KČT jsou pojištěni během organizované akce, člen KČT i během organizované dopravy na akci u pojišťovny VZP a.s. IČO 271 16 193. Číslo pojistné smlouvy je 1310001770.

Vytvořeno 26. září 2024 ..................................................................................................................................... Aktualizováno 26. září 2024