*Klub českých turistů, Synthesia Pardubice*

Kozlov a chaloupka Švabinského

Pardubice 05. října 2024

Pěší výlet s dopravou vlakem v sobotu 05. října 2024

-----------------------------------------------------------------------------------

Dnešní výlet povede do míst, kde trávil volné dny a hledal inspiraci Max Švabinský. Podíváme se na jeho chaloupku, navštívíme chatu a rozhlednu na Kozlově a i osadu Křivolík.

Odjezd - Pardubice vlakové nádraží v 08:07 hodin ----- Příjezd Česká Třebová v 08:48 hodin.

Sraz na vlakovém nádraží v 08:00 hodin ----- Mapa KČT číslo 49. Českomoravské mezihoří.

Od nádraží v České Třebové přejdeme koleje a po červené Jiráskovou cestou půjdeme na vrch Kozlov, kde navštívíme rozhlednu a turistickou chatu, ve které se dá i občerstvit - 3,6 km.

Od rozhledny zajdeme k chaloupce Maxe Švabinského po žluté - 1 km. Po prohlídce se vrátíme zpět na rozcestí Kozlov -Bus a od něj půjdeme po modré k pravěké osadě Křivolík - 1km.

Z osady budeme pokračovat po modré k rozcestí Uhrovy doly. Od rozcestí po zelené přes Zhořský kopec, několik studánek a pramenů do Přívratu - 5,2 km. Z Přívratu stále po zelené k rozcestí Pod Kozlovcem - 2,5km. Od rozcestí k železniční stanici Dlouhá Třebová.

Celkem ujdeme - 15,6 km.

Možnosti občerstvení

Kozlov >>> Hospoda U Sitařů - otevřeno od 14:00 hodin a chata Maxe Švabinského.

Přívrat >>> Hostinec U Coufalů - otevřeno od 16:00 hodin.

Dlouhá Třebová >>> Třebovský mlýn - pivovar

Odjezd zpět - Dlouhá Třebová vlakové nádraží v 18:13 hodin ----- Příjezd Pardubice v 19:18 hodin.

Výlet je zařazen do kalendáře akcí KČT Synthesia Pardubice plánovaného období a oblasti KČT Pardubický kraj. Členové a nečlenové KČT jsou pojištěni během organizované akce, člen KČT i během organizované dopravy na akci u pojišťovny VZP a.s. IČO 271 16 193. Číslo pojistné smlouvy je 1310001770.

Hezké počasí a hodně sluníčka přeje Martin Macoun, telefon +420 604 516 040, e-mail Martinekmacoun@seznam.cz

Vytvořeno 26. září 2024 ..................................................................................................................................... Aktualizováno 26. září 2024