*Klub českých turistů, Pardubický kraj*

Setkání cvičitelů turistiky

Polička 19. - 20. října 2024

Ve dnech 19. až 20. října 2024, sobota a neděle, se uskuteční tradiční setkání vedoucích a cvičitelů turistiky oblasti Pardubický kraj, a to v objektu SOŠ a SOU v Poličce.

Akci programově zajišťuje Programová rada oblasti, sekce vzdělávání a kvalifikace, která využívá vlastní potenciál pro předávání kvalitních zajímavostí v dané oblasti.

Program setkání

Sobota 19. října

9.00 hodin --- Prezentace, vypořádání cestovních náhrad. 📍Petr Jelínek.
10.00 hodin --- Právní aspekty turistických činností, hospodaření, práva a povinnosti vedoucích a cvičitelů. 📍Vlastimil Škvára.
11.00 hodin --- Výstroj a výzbroj turisty 📍Doc. Josef Kotyk.
12.00 hodin --- Oběd a polední pauza.
13.00 hodin --- Nebezpečí při turistice a zásady první pomoci. 📍Pan Abrahám z HS Čenkovice.
14.30 hodin --- Příprava a vedení turistických akcí. 📍Martin Hovad.
16.00 hodin --- Práce s mapou a orientace v terénu. 📍David Šebesta.
17.30 hodin --- Historie, organizační struktura, programová náplň a mezinárodní spolupráce KČT, aktuální informace. 📍Vlastimil Škvára.
19.00 hodin --- Večeře a uvolnění.
20.00 hodin --- Výměna zkušeností, diskuse, fotografie a filmy z cest účastníků setkání. Dataprojektor atd. budou k dispozici.

Neděle 20. října

8.00 hodin --- Snídaně a příprava.
8.30 hodin --- Turistické značení a výkonnostní turistika. 📍Luboš Ďatko.
9.30 hodin --- Společná vycházka s topografií a orientací v terénu. Pro pohyb v terénu je nutné vhodné oblečení a obuv. 📍Jiří Andrle, Luboš Ďatko, Martin Hovad, David Šebesta.
12.00 hodin --- Zhodnocení a zakončení setkání. 📍Vlastimil Škvára.
12.15 hodin --- Oběd a polední pauza.
13.00 hodin --- Zkoušky nových vedoucích turistiky formou testu a pohovoru ze znalostí získaných při setkání a z doporučených textů. 📍Vlastimil Škvára, David Šebesta, Martin Hovad.

Výdaje na stravování, ubytování a dopravu pro členy Klubu českých turistů z Pardubického kraje pokrývá oblastní výbor KČT. Náhrady za cestovné se proplácí až do výše tarifů veřejné dopravy.

Každý účastník setkání je třeba aby měl mít kompas a turistickou mapu Klubu českých turistů číslo 48. - Žďárské vrchy.

Vytvořeno 18. září 2024 ...................................................................................................................................... Aktualizováno 18. září 2024